
Střecha je základním ochranným prvkem vašeho domova. Rozhodně se však nejedná o jakousi statickou konstrukci, na kterou můžete navždy zapomenout. I sebelepší střecha vyžaduje pravidelné čištění. Proč byste ho měli dělat a co hrozí v případě zanedbání?
Střecha je citlivý organismus
Vaše střecha se postupem let potýká s celou řadou nezanedbatelných vnějších vlivů. Poškodit ji přitom mohou i jevy, do kterých byste to nikdy neřekli. Typicky se jedná třeba o UV záření, které dokáže poničit vnější strukturu materiálů. Ty jsou poté náchylnější k napadení. Střechám vadí také přílišná nečistota. Nejrůznější mechy, bláto a další předměty obsahují vlhkost, lákají parazity a dokážou ucpat otvory, kterými střecha „dýchá“.
Prodlužte životnost střechy a zlepšete svůj tepelný komfort
Přesně proto je nutné čas od času střechu nechat pořádně vyčistit a obnovit její zašlou slávu. Takové čištění střechy sestává z několika úkolů. Ze všeho nejdříve je potřeba odklidit veškeré nánosy mechu, prachu a porostu. Následně se s pomocí vysokotlakého stříkání vyčistí hrubé usazeniny. Když je střecha 100% čistá, přichází na řadu speciální ochranný nátěr. Ten ochrání materiál proti UV záření, odpuzuje vlhkost a nejrůznější parazity. Navíc dokáže zlepšit tepelně-izolační vlastnosti střechy.
Nemáte v plánu lézt po své střeše a namáhat se? Chcete, aby čištění proběhlo vážně poctivě? V takovém případě se spolehněte na ověřené profesionály. Mezi nejoblíbenější firmy patří třeba známá společnost Mopis.eu. Tito řemeslníci už od roku 2019 pískují, lakují a čistí střechy z nejrůznějších materiálů (od pálených tašek přes dřevo až po asfalt a další varianty). Na jejich internetových stránkách ihned zjistíte, jak takové čištění přesně probíhá a kolik stojí.