Bydlení

Stránky a blogy o bydlení, které se vyplatí sledovat

Chystáte se zařizovat byt nebo vás baví prohlížet si vkusně zařízené interiéry? Inspirujte se na internetu

1.Apartment therapy

Stránku založil před deseti lety Maxwell Ryan – interiérový designér a odborník na životní styl – spolu s bratrem Oliverem. „Apartmánový terapeut“ za svými klienty obvykle docházel na skútru a pomáhal jim se zařízením domů či bytů. No radil i, jak si udržet útulný domov bez hromadění nepotřebných věcí a jak žít zdravě. Toto poradenství později rozšířil na internet a jednou týdně posílal svým klientům e-mail, ve kterém shrnul své rady, tipy a triky. V roce 2004 spustil blog s denními příspěvky a ten se postupně rozrostl na plnohodnotný portál.

Na stránce najdete tisíce fotografií reálných interiérů, které posílají čtenáři, s komentářem a vyzvednutím zajímavých věcí. Poradí vám, jak si zařídit bydlení v určitém stylu a narazíte i na návody, jak vyrobit ze starého nové a různé rady do domácnosti.

www.apartmenttherapy.com

2.Design * Sponge

Velmi podobný jako Apartment therapy je i blog Design * Sponge. Založila ho novinářka Grace Bonneyová, která se interiérovému designu věnovala psaním pro několik americké noviny a časopisy. I na její blogu najdete fotografické prohlídky reálných domů a apartmánů, které poslali čtenáři z celého světa s vlastním komentářem. Zajímavá je i rubrika Before + After (dříve a poté) zaměřena na rekonstrukce prostor nebo renovaci věcí s fotografiemi původního i obnovených stavu. Je to skvělá inspirace, jak zlepšit své bydlení.

Bonusem na blogu je rubrika věnovaná cestování. Přináší průvodců po různých městech světa psaných místními nadšenci designu, kteří nabízejí skvělé tipy na nákupy, zábavu i zajímavosti v okolí. Pokud se chystáte do zahraničí, podívejte se, zda mezi nimi nenatrefíte na požadovanou destinaci.

www.designsponge.com

3.Freshome

Freshome je důkaz, že i ve východní Evropě může vzniknout stránka s obrovskou návštěvností z celého světa. V roce 2007 založil blog pouze 20-letý student IT Mihai-Cristian Micle. Hledal svůj vysněný dům a při procházení různých webových stránek o architektuře a designu zjistil, že někteří jejich provozovatelé na nich vydělávají. Řekl si, že to zkusí i on a založil Freshome. Začal přebírat fotografie z jiných stránek a oslovoval architektů a designérů nábytku, aby prezentovali svou práci na jeho stránce. Dnes je Freshome jedním z nejnavštěvovanějších a nejrespektovanějších online magazínů zaměřených na architekturu a interiérový design. Najdete zde prohlídku projektů současné světové architektury i fotografie inspirativních interiérů z celého světa. Archiv okolo dvě stě tisíc fotografií nabízí moře inspirace, ze které můžete čerpat pro vlastní bydlení. Fotografie jsou seřazeny i podle jednotlivých místností, tak snadno najdete, co hledáte. Stránka má sekci zaměřenou na nábytek a netradiční kreativní nápady a řešení.

freshome.com

4.Emmas Designblogg

Pokud máte rádi strohý skandinávský design, Emmas Designblogg je pro vás to pravé místo na inspiraci. Blog založila Emma Fexeusová v roce 2005, v době, kdy ještě pracovala jako stylistka v magazínu o bydlení. Potřebovala prostor, kde bude „skladovat“ a prezentovat všechny zajímavé informace, nápady, produkty či výtvory designérů, se kterými přicházela denně do styku v práci. Později se její blog vyprofiloval a dnes se zaměřuje už jen na fotografie a projekty v skandinávském stylu. Vizuálně je stránka velmi čistá, celá v černo-bílé a takový je i její obsah. Najdete zde práce zajímavých designérů, tipy na knihy, obchody i designové hotely a jako bonus perfektní tipy z autorčina města – Stockholmu.

emmas.blogg.se

5.Emily Henderson

Další žena na „E“, Američanka Emily Hendersonová, nabízí zcela jiný přístup než předchozí Švédka. Interiér je podle ní bez duše, pokud neobsahuje alespoň jeden starožitný nebo vintage kousek a perfektní domov by měl odrážet lidí, kteří ho obývají. Na její blogu proto najdete spíše teplé a plné interiéry zařízené s vkusem a stylem. Emily představuje vlastní interiérové ​​projekty i cizí, které ji inspirují. Zajímavé jsou také návody, jak si vlastnoručně vyrobit něco do domácnosti a inspirativní přestavby ve stylu předtím a potom. Jde spíše o osobní blog, který upřednostňuje funkčnost a komfort v bydlení následovaný designem a stylem v těsném závěsu.

stylebyemilyhenderson.com

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Bydlení