Rady a Návody

Tipy a triky na zkrácení životopisu dává vyhledávač práce Jobsi.cz

Woman using laptop while sitting at home.

V praxi se dnes velice často setkáváme s tím, že přes nás uchazeči o práci posílají životopisy s rozsahem 4-5 stran i více. To však může způsobit, že v závalu informací si zaměstnavatel nepřečte právě ten údaj, který je pro danou pozici důležitý” říká náborová specialistka společnosti 123jobs Media. Jak začít se zkracováním CV-čka, abyste nevymazali i ty informace, které jsou skutečně důležité.

Přizpůsobte údaje přesně pozici o kterou se hlásíte

Nejdříve se zaměřte na obsah. Pokud posíláte na každou pozici jeden univerzální životopis, sami si tím zmenšujete šanci na osobní pohovor. Vždy zvažte, zda jsou informace ve vašem životopisu skutečně relevantní vzhledem ke konkrétní pracovní pozici. Pokud jste absolvent a nemáte pracovní zkušenosti, nezapomeňte uvést informace o brigádách. Na druhé straně, pokud máte více než 5-leté zkušenosti v oboru, vaše letní brigáda opravdu nebude důvodem, proč si právě mají vybrat.


Správný počet “kolonek“ v životopisu

Pokud váš životopis obsahuje 10 kolonek s názvy jako zájmy, navštívené semináře, absolvované kurzy, pracovní dovednosti, organizační dovednosti, komunikační dovednosti … nemůžete se pak divit, že to, co je důležité, v takovém slohu zcela zanikne. Spojujte podobné informace pod společný název – například Dovednosti a zájmy nebo Kurzy, workshopy a semináře a podobně. Při hledání nového zaměstnání vyzkoušejte moderní vyhledávač práce Jobsi.cz, kde najdete tisíce možností inzerce práce.

Zkuste si představit, že vy jste personalista, který má na starosti výběr na danou pozici. Co by vás zajímalo? Jaké informace by byly pro vás klíčové? Buďte k sobě kritický a hlavně se zkuste odprostit od zbytečných informací. Jen tak můžete nechat vyniknout údaje, které vám zajistí pozvání na pohovor.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply