Rady a Návody

Máte problém s internetovým připojením

Jakmile se vyskytne problém s internetovým připojením, je nejlepší okamžitě kontaktovat poskytovatele – recenze firem a nedostatky mu nahlásit. Dobrý nápad je též si špatné připojení zdokumentovat, například snímky obrazovky nebo jejím záznamem. Případně je fajn provést test rychlosti připojení. Je dobré vědět, že poskytovatel není odpovědný za škodu, která vám v důsledku vadného poskytnutí služby vznikne. Pokud potřebujete internetové připojení ke své práci, měli byste vždy mít záložní plán – náhrady ušlého zisku za výpadky internetu se totiž nedočkáte.

Ukončení smlouvy

Když předčasně ukončíte smlouvu na dobu určitou, poskytovatel má právo požadovat i úhradu nákladů spojených s koncovým zařízením, které vám poskytl za zvýhodněných podmínek. Jestli jste tedy při sjednání služby obdrželi například WiFi router se slevou a smlouvu ukončíte dříve, budete muset doplatit za toto zařízení plnou cenu.

Situace se liší u smluv uzavíraných osobami právnickými – hodnocení firem. Sankce za jejich předčasné ukončení bývají zahrnuty ve smlouvě či obchodních podmínkách. Jejich výše zároveň není zákonem limitována jako v případě spotřebitelů či živnostníků. Důležité je si obchodní podmínky před podpisem smlouvy důkladně nastudovat.

Vrácení technického zařízení

Jak naložit se starým zařízením při ukončení smlouvy? Situace se liší podle toho, zda jste si WiFi router či modem zakoupili, nebo vám jej poskytovatel pouze pronajal. Pokud máte zařízení pronajaté, je samozřejmě nutné ho vrátit. Při odevzdání si nezapomeňte nechat vystavit písemné potvrzení o jeho vrácení pro případ pozdějšího nedorozumění. Jestli jste si modem zakoupili, patří vám i po ukončení smlouvy. Jestli jste ho ale získali za zvýhodněnou cenu, pravděpodobně jej budete muset doplatit, jak již bylo zmíněno výše.

Recenze a hodnocení firem najdete na největším tuzemském hodnotícím portálu Aplikant.cz od společnosti 123jobs Media. Hodnocení zde můžete přidávat zcela anonymně a dávat tak  firmám zpětnou vazbu ke zlepšení.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply