Finance

Ceny ropy vzrostly

Trhy podpořily i vyjádření nastupující ministryně financí USA.
Ceny ropy v úterý vzrostly o více než procento, přičemž cena ropy Brent se posunula blíže k 56 USD za barel (159 litrů). Optimismus na trzích zvýšil blížící se nástup Joea Bidena do funkce prezidenta USA, protože od jeho vlády si slibují vyšší podporu americké ekonomice. To by znamenalo i zvýšená poptávka po ropě.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v březnu dosáhla do 20.11 h SEČ 55,90 USD (46,08 eura) za barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to představuje růst o 1,15 USD (2,10%).

Cena americké ropy WTI s únorovým kontraktem, který vyprší ve středu (20. 1.), dosáhla 52,94 USD / barel. Oproti předchozí uzávěrce to znamená růst o 58 centů nebo 1,11%.

Trhy podpořily výsledky amerických bank za poslední kvartál minulého roku, jakož i vyjádření nastupující ministryně financí USA Janet Yellenová, která vyzvala kongresmanů, aby se nebáli vysokých výdajů na podporu ekonomiky.

Jak uvedla, přínos rozsáhlé finanční pomoci firmám a obyvatelům výrazně převýší náklady spojené s vyšší dluhovou zátěží.

Ropné trhy navíc podpořily i zprávy z Číny, které signalizují zvýšenou poptávku po komoditě.

Čína je největší dovozce ropy na světě a jak ukázaly nejnovější údaje, produkce tamních rafinérií dosáhla v minulém roce rekordní úroveň.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

More in:Finance