Auto Moto

Kia hovoří jen o elektromobilech, do roku 2027 jejich chystá sedm

Prvním bude elektrický crossover CV.

První Kia z rodiny nové generace elektromobilů naváže na koncept Imagine. . Kia plánuje do roku 2027 uvést na trh sedm nových bateriových elektrických vozidel. Ty budou zahrnovat řadu osobních vozů, SUV a MPV ve více segmentech.

Jak dále informovala automobilka při představení nového směrování značky a budoucí strategie, první elektromobily nové generace budou představeny ještě v prvním čtvrtletí 2021. Kia také vyvíjí řadu nových účelových vozidel pro firemní zákazníky a sdílení aut.

Kia zároveň oznámila upravený, z Kia Motors se stává už jen Kia. Odstraněním slova „Motors“ ukazuje automobilka závazek ke své dlouhodobé obchodní strategii – „Plán S“.

Strategii výrobce představil už loni a značka si podle ní má vybudovat vedoucí pozici v příštím mobilním průmyslu, čímž rozšíří své podnikání o elektromobily, řešení a služby mobility, či účelové vozidla.

Díky rostoucí nabídce chce Kia dosáhnout 6,6% podíl do roku 2025 na globálním trhu elektromobilů a roční prodej půl milionu elektrických vozidel do roku 2026.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Auto Moto