Auto Moto

Nenápadný Citroen C4 se vrací jako imidžové kupé-SUV

Povedené auto brzdí slabší nabídka motorů.

Francouzský Citroën je automobilkou, která ráda dělá věci jinak. Nejnovějším důkazem je třetí generace kompaktního modelu C4, která jen nedávno přišla na trh.

V minulosti se za tímto označením skrýval hatchback, který se těšil velkému úspěchu. Druhé generaci se ho však zopakovat nepodařilo a veřejnost přijala nový model pouze vlažně.

V automobilce se proto rozhodli, že s další C4 na to půjdou jinak. Do nového modelu přimíchána trocha crossoveru, protože tato taktika se jim už při jiných modelech vyplatila. Tentokrát však zašli ještě dál.

Citroën C4
Změnila se totiž i celá silueta auta inspirována starým Citroënem GS. Z nevýrazného hatchbacku se najednou stalo kompaktní SUV-kupé. Přinese nový image modelu úspěch, nebo opět zůstane jen na okraji segmentu?

Styl bez zbytečných kompromisů
Oblé tvary Citroën posledních let se mírně vytrácejí, dynamičtější design podtrhují ostřejší linie a zejména grafika světel. Téměř každá hladká plocha na autě je narušena různými prolisy nebo hranami.

Pro někoho může být design až příliš překombinovaný, podle nás však jako celek funguje a hned na první pohled C4 odlišuje. Snad jedinou námitkou po designové stránce je fakt, že auto se tváří poměrně agresivní, nemá však absolutně žádné sportovní ambice.

Interiér působí dospělejší a elegantnější, zejména ve verzi s černou kůží. Na vnitřním prostoru se klesající střecha překvapivě příliš neprojevila a neobtěžuje ani pasažérů na zadních sedadlech.

Za co si nová C4 rozhodně zaslouží pochvalu, je řešení odkládacích prostorů v kabině. Za zmínku stojí zejména výsuvný držák pro tablet před spolujezdcem nebo šikovná polička na telefon s možností bezdrátového nabíjení.

Citroën C4 (
Široký displej multimediálního systému doplňuje efektně podsvícený a dobře čitelný displej před řidičem. Od výbavy Feel výše se přidává i head-up displej. Skvělou zprávou je, že Citroën se po vlně kritiky opět vrátil k fyzickým ovladačem klimatizace, přes obrazovku se nadále nastavuje už jen směr foukání.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Auto Moto