Rady a Návody

Revize elektrospotřebičů se nevyplatí podceňovat. Proč je provádět?

Pokud se rozhlédnete po moderním výrobním provozu, pak na první pohled uvidíte velké množství elektrických zařízení a strojů, které postupně nahrazují lidskou práci. Tovární dělníci najednou domů nechodí strhaní, protože se na montážní lince příliš nenadřou. Jenomže aby elektrická zařízení fungovala správně po celou dobu své životnosti, je nutné jim poskytovat pravidelnou péči. Revize elektrospotřebičů je pouze jednou z nutných činností, které se rozhodně vyplatí provádět.

Vyhněte se poškození budov a strojů

Revize elektrospotřebičů se provádí hlavně pro případné předcházení závažnějších škod a poškození spotřebičů. U elektroinstalace mnohdy stačí malé poškození jednoho drátku, který může zkratovat celý obvod včetně drahých zařízení. Přitom při pravidelné kontrole je prověřena funkčnost daného spotřebiče společně s příslušenstvím a kabeláží. Každý rozumný podnikatel jednou za čas investuje do bezpečnosti několik set korun, aby později nemusel platit milionové škody na elektroinstalaci.

Jak revize probíhá?

Po příjezdu zkušeného technika na místo je komplexně zkontrolována funkčnost každého spotřebiče. Navíc je každé zařízení opatřeno evidenčním štítkem, což usnadňuje administraci a jednak je díky tomu možné rychle vyhledat závadu. Na jednotlivá zařízení jsou založeny revizní karty, v nichž jsou zaznamenány naměřené hodnoty a poznatky z provedeného měření. Samozřejmě nesmí chybět revize elektroinstalace a elektrorozvodů.

Kolik revize elektrospotřebičů stojí?

Revize elektro rozhodně nepatří k službám, které by vás finančně vysály. Cena za revizi elektrospotřebičů závisí především na množství a velikosti jednotlivých zařízení. Renomovaná společnost poskytuje přesnější kalkulace na základě detailnější poptávky, kterou můžete zadat na internetových stránkách. Kontrole pochopitelně podléhá také elektroinstalace a elektrorozvody.

Oslovíte-li renomovanou revizní společnost, můžete si při jedné příležitosti objednat i kontrolu hromosvodu. Revize hromosvodů je totiž zásadní pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci. 

What is your reaction?

Excited
1
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply