Pro mužeRady a Návody

Svářecí invertor aneb k jaké metodě svařování se hodí moderní svářečka?

Svářecí invertor patří v současné době k nejpopulárnějším typům svářeček. Řemeslníci a kutilové si jej oblíbili zejména díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti. Díky tomu můžete tento přístroj velmi snadno uskladnit i v menších dílnách, a přitom jste stále schopni svařovat kovy prakticky všemi používanými metodami svařování. Pojďme si tedy společně projít metody svařování, na které můžete využít kvalitní invertorovou svářečku.

Metoda svařování MMA

Nejstarší metodou, kterou lze svařovat dva kovy, je ruční obloukové svařování. I přes svou očividnou technologickou zastaralost je obloukové svařování velmi populární hlavně díky své flexibilitě, protože můžete svařovat prakticky ve všech polohách. Navíc se snadno dostanete ke svařovacímu zdroji a skvělá dostupnost je i u přídavného materiálu. Tím může být v praxi kovová elektroda s různým typem obalu. Kvalitní svářecí invertor si s metodou MMA poradí bez sebemenších problémů.

Metoda svařování MIG/MAG

V současné době nejpoužívanější metodou svařování je MIG/MAG. Odborníci tento způsob spojování dvou kovů často nazývají jako svařování v ochranné atmosféře. Přídavným materiálem je v tomto případě drát navinutý na cívce, kterou v sobě svářečka skrývá. Drát je odvíjen prostřednictvím podavače přes kladkový posuv. Přídavný drát je velmi často vyveden multifunkčním kabelem až do hořáku, což usnadňuje obsluhu. Nemusíte se tak starat o další propojení prostřednictvím dlouhých kabelů.

Metoda svařování TIG

Poslední metodou svařování, kterou invertorová svářečka může nabídnout, je precizní způsob určený zejména pro pohledové svary. Metoda TIG je také známá pod pojmem svařování pod argonem. Při spojování kovů je využito teplo uvolněné ze zapáleného elektrického oblouku. Jako přídavný materiál se používají přibližně metrové tyče, podobně jako u svařování autogenem.

Moderní svářecí invertor si snadno poradí se všemi používanými metodami svařování. Při výběru konkrétní svářečky si však dejte pozor, aby byla příslušnému technologickému postupu přizpůsobena.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Pro muže