Finance

Zakladatel Azet jako developer: Bydlení máme mnohem levnější než západ

Milan Dubec se uchytil v kamenném odvětví.

Před půl druha rokem ohlásil Milan Dubec, někdejší zakladatel azet, odchod z čela vydavatelství Ringier Axel Springer. Mluvil o odpočinku, ale také o nových podnikatelských aktivitách.

V současnosti se věnuje zejména developmentu a realitním projektem. Milan Dubec v rozhovoru pro INDEX hovoří o své businessového přeměně a o výzvách, které očekává v dalších letech.

V rozhovoru se dočtete:
Na kolik se Milan Dubec v současnosti cítí být developerem
Proč se rozhodl stát developerem
V čem je developerství lepší než online svět
Jak vnímá zdlouhavé povolovací procesy
Jak vnímá ceny nemovitostí na Slovensku
Kam chce s developerskými aktivitami expandovat
Když jste odcházeli z Ringier Axel Springer, říkali jste, že si chcete odpočinout. Máte již tuto fázi za sebou?

V online jsem začínal v roce 1997 a až do mého odchodu jsem byl 22 let v podstatě v téže firmě, kterou jsem sám založil. Kromě povídání a Seznamky jsme rozjeli další úspěšné startup. Baví mě vybudovat novou fungující věc, kterou mohu předat týmu, aby ji dále rozvíjel.

O odchodu z řídící pozice jsem přemýšlel déle, akcionářům jsem to oznámil před dvěma lety. Práce mě sice bavila a byla plná dalších výzev, ale řekl jsem si, že po 22 letech třeba zkusit něco nového.

Původně jsem si chtěl odpočinout a věnovat se rodině a cestování. Přišla však korona, která v podstatě znemožnila prostor na seberealizaci mimo regionu, a tak jsem zůstal v podnikání prakticky bez výraznější přestávky.

Ještě by nebyly online vyhledávače
Na sociální síti máte napsáno, že jste CEO developerské společnosti Reinoo. Do jaké míry je to vaše současná hlavní činnost?

Firmě se věnuji na 80 procent. Zbývajících dvacet se věnuji dalším podnikatelským aktivitám. Mám investice v startup, které například vyvíjejí mobilní aplikace a stále mám podíl iv slovenském Ringier Axel Springer.

Do Reinoo jsem se přesouval is tím, že jsem si chtěl dát rok-dva pauzu od online světa. Do digitálu se však chci vrátit, mám ho v DNA. Připravujeme například investiční fond, který by měl pomáhat startup. Plánujeme ho ohlásit na začátku tohoto roku.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Finance