Auto Moto

Elektroskútry bez řidičáku: Snadný způsob dopravy

Chtěli byste si pořídit dopravní prostředek, protože už Vás nebaví chodit všude pěšky nebo být závislí na veřejné dopravě? Motorka se zdá být moc nebezpečná, auto moc drahé, a navíc ty starosti kolem toho!

Třeba ani nemáte řidičský průkaz. Nebo máte, ale nechce se Vám otravovat se zbytečným papírováním.

Elektrické skútry bez řidičáku jsou v moderním světě velice výhodným způsobem dopravy. 

Proč zrovna elektroskútr

Jsou tiché, levně udržovatelné, a navíc ekologicky šetrné k životnímu prostředí – žádné zplodiny. Navíc jsou mimořádně komfortní a jistě na Vás i Vaše okolí zapůsobí svým moderním designem.

Můžete s nimi objet kus světa, protože nabité vydrží opravdu dlouho (dojezd se pohybuje od 45 do 100 km). Nicméně, hodí se spíše na kratší vzdálenosti. 

Denní i noční světla jsou zde řešena úspornými LED světly.

Elektrický skútr bez řidičáku oceníte zejména v každodenním životě – dopravíte se tak snadno do práce či do školy nebo na nákup. Každá cesta pro Vás bude příjemnější.

Jak se liší skútry, na které nepotřebujete řidičák, od těch, na které ano?

Je to jednodušší, než by se mohlo zdát. Požadavky elektroskútrů na které řidičský průkaz nepotřebujete, splňuje veškerá nabídka elektroskútrů a elektromotorek značky RACCEWAY od českého výrobce Rulyt s rychlostí do 25 km/h, motorem o výkonu do 250 W a cyklo pedály. Konkrétně jde o kolekce e-babeta, e-moped a e-fichtl.

Jsou tedy poněkud pomalejší, ale pokud nejste pirát silnic, mělo by vám to na běžné pochůzky po městě stačit – minimálně to bude rychlejší než chodit pěšky, levnější než jezdit autem, a nenadřete se u toho tolik jako u obyčejného kola.

Cyklo pedály sice používáte, ale elektromotor Vám v jízdě pomáhá, abyste nepociťovali téměř žádnou zátěž. Kvůli pedálům se tyto skútry oficiálně počítají mezi elektrokola, ale nebojte, funkčně a po stránce výbavy jde skutečně o nefalšované skútry.

Jezděte bez starostí

Jak již bylo zmíněno výše, e-skútr vydrží nabitý dlouho. I tak ho ale bude třeba jednou za čas dobít, a to jednoduše – z obyčejné elektrické zásuvky. 

Žádné starosti nebudete mít skutečně ani s papírováním. Nejenže nepotřebujete řidičský průkaz (ani skupiny A), ale elektroskútr zároveň nebudete muset nikde registrovat, či řešit registrační značku, techničák, nebo snad povinné ručení.

Samozřejmostí je snadné ovládání a spolehlivost každého modelu.

Jednoduše řečeno: koupíte, nasadíte helmu a vyrazíte.

Ale který vybrat?

Jednotlivé modely e-skútrů bez řidičáku se navzájem liší nejen vydrží baterie, ale i vzhledem. Můžete si vybrat z různých barev od klasické černé po jemnou růžovou. Za sedátkem najdete kufr a držák na věci – v současné době zdarma jako dárek k vybraným skútrům, ojediněle nutno dokoupit zvlášť v případě zájmu.

Některé mají vestavěnou baterii, jiné vyjímatelnou. 

A pokud jste spíše na polní cesty, nebojte se, že by skútr nebyl nic pro Vás. U některých typů totiž najdete širší pneumatiky, takže se můžete bez obav vydat i do terénu.  

Ať už Vás kola povezou kamkoli, s elektroskútrem RACCEWAY bude cesta cíl.

What is your reaction?

Excited
1
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

More in:Auto Moto