Auto Moto

Hledáte nový spolehlivý rodinný vůz? Vsaďte na nové modely ŠKODA

Plánujete nákup nového rodinného vozu? Pak byste si měli předem promyslet několik důležitých aspektů, které vám s výběrem nového auta pomohou. Jedná se především o velikost vozu, roční nájezd, druh paliva, kam s ním budete jezdit, cena náhradních dílů, ale i výbava vozu. Nejlepší poměr stále nabízí nové modely ŠKODA, a proto také patří mezi ty nejprodávanější.

Prohlédněte si aktuální nabídku vozů ŠKODA na trhu

NOVÁ FABIA

Malým modelem, který se těší velké popularitě a je druhým nejprodávanějším modelem od automobilky ŠKODA je jistě Fabia. V současné době je na trhu již 4. generace tohoto vozu a je dostupná  s výbavou Monte Carlo nebo Scoutline. Nová ŠKODA Fabia vyniká rozšířenou nabídkou motorizace od 59 do 110 kW, přičemž má nyní nižší spotřebu a splňuje náročnou emisní normu Euro 6d.

SCALA

Automobil ŠKODA Scala nabízí svým uživatelům komfort a neotřelý design, který dokonale kombinuje typické rysy vozů značky ŠKODA, ale i emoce, ukryté v elegantních křivkách. Tento vůz je oblíbený zejména v provedení G-TEC, kdy může být poháněn jak benzínem, tak CNG a je tak úsporný. Motorizace 1.0 s výkonem 66 kW vás příjemně překvapí nejen ve městě, ale i na dálnici. Co se týče výbavy je nejoblíbenější verzí Monte Carlo, které vás překvapí panoramatickou střechou se clonou a propracovanými černými doplňky v exteriéru i interiéru vozu.

NOVÁ OCTAVIA

Nejoblíbenějším modelem českých řidičů je bezesporu ŠKODA Octavia a na špici se drží již řadu let. Za tuto dobu se Octavia stala synonymem sebevědomé elegance a skvělých jízdních vlastností. Octavia je populární i v Combi provedení, což jistě pozorujete na českých silnicích každý den. Co se týče motorizace tohoto modelu, velmi oblíbené jsou turbo diesely s motorizací 2.0, nejlépe s pohonem 4×4. Tuto motorizaci ocení zejména řidiči, kteří jezdí pravidelně delší cesty. Na ty kratší je pak volen objem 1.0 l často v úpravě G-TEC pro maximální úsporu nákladů na paliva. Nové Octavie jsou dostupné v šesti rozdílných stupních výbavy, kde většina řidičů volí zlatý střed, a to výbavu Ambition. Pokud uvažujete o pořízení elektromobilu je Octavia iV tou správnou volbou, vyniká špičkovým výkonem 150 kW a zůstává tak rodinným vozem.

KAMIQ

Městský crossover ŠKODA Kamiq jistě překvapí nejen svými jízdními, ale i dalšími užitnými vlastnostmi. Tento prostorný a zároveň kompaktní model se hodí v rozličných motorizacích a výbavách snad do všech podmínek, které mohou na silnici nastat. Kamiq je dostupný v 5 motorizacích, kde vyniká 1.0 TSI 85 kW a pro delší cesty je pak oblíbený 1.6 TDI 85 kW. Zvolit si můžete verze G-TEC, Scoutline či Monte Carlo. Kde nízkými náklady na paliva vyniká G-TEC, Scoutline má větší zavazadlový prostor a prvky karoserie navíc, a Monte Carlo dodává vozu sportovní vzhled.

KAROQ

ŠKODA Karoq je velmi praktické SUV, které vyniká svou živelností, ale i řadou asistenčních systémů a bezpečnostních prvků. Vozy Karoq jsou dostupné kromě základní verze i ve verzi Scout a Sportline. Vybrat si můžete 8 rozličných motorizací, ze kterých je nejoblíbenější 1.5 TSI s maximálním výkonem 110 kW. Jednotlivé verze se od sebe liší nejen svou výbavou, ale i jízdními systémy. Ve verzi Scout nechybí pohon 4×4 a možnost přepnout na jízdu OFFROAD. Verze Sportline může být vybavena pohonem 4×4, ale hlavně dokáže z vašeho vozidla jedním tlačítkem přepnout na režim Sport, který udělá z vozu Karoq rychlostního šampióna.

NOVÝ KODIAQ

Nejlepším vozem do terénu je jistě robustní nový Kodiaq, který si díky své světlé výšce poradí i s výraznějšími nerovnostmi vaší cesty. Robustní vzhled tohoto vozu jde ruku v ruce s prostorným interiérem, kde naleznete tři řady sedaček a včetně řidiče tak máte k dispozici 7 míst. Vynikající je i objem zavazadlového prostoru, který při obsazení 7 sedadly činí přes 800 l a při pěti sedadlech pak dokonce přes 2 000 l. Za obzvláště povedenou se považuje motorizace 2.0 TSI, která je v režimu Sport opravdovým závodníkem.

SUPERB

Symbolem luxusu je již řadu let ŠKODA SUPERB, která se dočkala inovací nejen ve svém designu, ale i v oblasti bezpečnostních prvků či motorizace. Za velmi povedenou se považuje varianta 2.0 TSI, která má velmi slušný odpich a z 0 na 100 km/h se dostanete za 5,8 sekundy. V motorizaci 1.6 TDI zase dosahuje nejnižší spotřeby, a to 3,9 l na 100 km. ŠKODA SUPERB je dostupný i jako elektromobil pod označením SUPERB iV a model nabídne skvělou dynamiku a moderní technologie. Milovníky živější jízdy a sportovního designu pak potěší jistě verze SUPERB Sportline, která má viditelné úpravy nejen v exteriéru vozu.

ENYAQiV                                                          

Skvělou volbou, pokud budete vůz provozovat zejména ve městě, je elektromobil ŠKODA ENYAQ iV. Tento model si můžete pořídit s pohonem zadních kol nebo v provedení 4×4. Kromě bohatosti výbavy si volíte i typ tohoto modelu. Konkrétně si budete vybírat ze dvou, a to ENYAQ iV 60 nebo ENYAQ iV 80, které se liší kapacitou baterie, tedy maximálním dojezdem i výkonem.

Přečtěte si, jak jednoduše jde vyřešit oprava důlků na karoserii po krupobití.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
1
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Auto Moto