Rady a Návody

Jak si vybrat ten správný hrnek na espresso

Oblíbený hrnek je jen jeden, znáte to? Pokud ale zrovna ten svůj nejoblíbenější sháníte, přečtěte si, jaké vlastnosti by měl být. Poradíme vám, z jakého šálku vám bude vaše milované espresso chutnat úplně nejvíce. Že na barvě nezáleží? Čtěte, a dozvíte se více.

Pravidla jsou daná

Hrnek jako hrnek? To určitě neplatí při podávání espressa. Nepsaná pravidla hovoří o jasně daných atributech, které musí každý hrneček na espresso splňovat. Pokud jste milovníkem kávy, určitě moc dobře víte, že právě na tom, z čeho ji máte vypít, záleží. Jaký tvar a barvu by měl ideální šálek mít?

Hrnek značka ideál

Ideální hrnek na espresso by měl mít pořádné proporce. I když je maličký, nic mu nebrání v tom, aby byl měl tlusté stěny. Uvnitř by měl mít vejčitý – zaoblený tvar. Právě v takovém hrnku se nejsnáze udrží hustá krémovitá pěna, která je právě pro espresso tolik typická. Alespoň uvnitř šálku by měly být stěny bílé. Právě na bílém podkladu nejlépe vynikne barva kávy a pěny. Ta je pro mnohé milovníky espressa ukazatelem kvality a dobré chuti. Právě z tohoto důvodu vám je podávaná ve většině kaváren káva do světlých hrnků. A materiál? Hrnek na espresso by měl být porcelánový. Tahle vlastnost je možná ještě důležitější než barva hrnku. Tvrdý porcelán je totiž dostatečně pevný, aby vydržel nalití horké vody a následně udržel teplotu kávy, jejíž malé množství by jinak rychle vystydlo. Šálku by nemělo chybět ouško. Ano, i přesto, že se do něj vejdou prsty jen těm, kteří kávu ještě pít nemohou, ouško by na hrnku na espresso chybět nemělo. Držet byste ho měli mezi palcem a ukazováčkem a jeho  přítomnost je daná etiketou.

Kde ho sehnat?

Pokud si chcete udělat radost a kromě toho podpořit dobrou věc, hrnky na espresso seženete na webu Mountain-gorilla.czKoupí přispějete na organizaci Gorilla Doctors, která se stará o poslední horské gorily přímo v ugandských horských pralesech. Kromě toho hrnky Mountain Gorilla splňují veškerá pravidla, která by správný hrnek na espresso splňovat měl. Užijte si vaše oblíbené chvíle s oblíbeným šálkem dobré kávy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.