Rady a Návody

Jaké horské středisko v ČR vybrat a kdy vyrazit?

Příroda nám nabízí mnoho různých zážitků po celý rok. Zima patří mezi období plné sportů, jako jsou bruslení, běžkování, lyžování a mnoho dalších. Avšak na rozdíl od léta během těchto časů všichni obvykle chodíme do práce či do školy. To ale neznamená, že si zimu nelze dobře užít. Je jen potřeba najít vhodné místo a správný čas.

Místo je základ

Těch pár centimetrů sněhu, co napadne na vaší zahrádce či v místním parku může vašim dětem bohatě postačit na řádnou koulovanou, ale lyže kvůli nim opravdu nevytáhnete. Obzvlášť pokud bydlíte někde v nížinách, musíte počítat s tím, že za opravdovým sněhem se musíte vydat sami. Mnoho Čechů si odjíždí užívat sněhu do zahraničí, avšak i tuzemská horská střediska mají co nabídnout.

Mezi ty nejoblíbenější destinace patří Krkonoše, Orlické hory či Šumava. Dobré sjezdovky ale najdete i na mnoha dalších místech. Méně navštěvovaná, leč také skvělá střediska najdete na Moravě nebo ve Slezsku, a Beskydy rozhodně nejsou špatným nápadem.

Je zapotřebí vhodné načasování

Právě kvůli potřebě chodit do práce, bývají veškeré sjezdovky o víkendech přeplněné návštěvníky, a místo abyste si krásně zajezdili, tak se musíte někomu neustále vyhýbat někdy i zastavit. Lepší je se řídit jarními prázdninami vašich dětí. Skvělý nápad je si vzít během tohoto týdne volno a odjet s rodinou na hory. Budete tak mít možnost si odpočinout, užít zimy, trávit čas se svou rodinou, nemuset shánět hlídání pro ratolesti a nebudou vás trápit zástupy lyžařů a dlouhé čekání u vleku.

Bez ubytování to není to pravé

Můžete se sice rozhodnout každý den se vracet domů, ale budou tak trpět rozlámaní členové rodiny, životní prostředí i peněženka při platbě za benzín. Lepší je si zařídit ubytování někde poblíž či v blízkosti nejlépe hned několika dobrých sjezdovek, abyste je mohli střídat.

Při výběru správného hotelu se vám nabízí nespočet možností a variant, ze kterých si stačí jen vybrat. Spíše než se zbytečně snažit ušetřit, je lepší zvolit kvalitní hotel. Tyto hotely vám nabízejí mnoho služeb, včetně plaveckého bazénu, wellness či posilovny.

Ale i v případě, že byste o toto všechno neměli moc velký zájem, je stále lepší se rozhodnout pro kvalitnější ubytování. U horších hotelů můžete totiž riskovat, že si sebou přivezete i nějaké nezvané hosty, jako jsou například štěnice.

Když ne na dlouho, tak aspoň pořádně

Týden není kdovíjak dlouhá doba, tak se nebojte si ho užít naplno. Dobrý hotel, veškeré vybavení, oblečení, jídlo a skipasy něco stojí, avšak cena by vás neměla zastavit. Pokud byste si chtěli dopřát něco víc, může vám s tím pomoci například rychlá a snadná půjčka bez registru.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply