Rady a Návody

Na co myslet při rekonstrukci koupelny?

Rekonstrukce koupelny může skrývat mnoho práce. Ať už se do ní chcete pustit z technických důvodů, nebo se vám koupelna po letech okoukala, jistě už se těšíte na výsledek. Přečtěte si, na co je dobré při plánování rekonstrukce myslet, a jak nelitovat žádného kroku, který při přestavbě uděláte.

Dispozice jako číslo jedna

Pokud chcete měnit rozložení spotřebičů, které bylo již dané, bude pravděpodobně potřeba zasáhnout i do rozvodů elektřiny, vody nebo odpadů. Proto byste si měli ujasnit, kde (a zda vůbec) se bude nacházet sprchový kout, vana či záchod. Myslet je třeba i na způsob vytápění, umístění spotřebičů a odvětrávání. 

Myslete prakticky 

Pokud se zamyslíte nad tím, kolik lidí bude koupelnu používat, možná přehodnotíte pohled na věci, které se původně zdály být detaily. Pokud se má ráno setkat v koupelně více lidí, bude vhodné pořídit dvojité umyvadlo. Pokud vlastníte koupelny hned dvě, ujistěte se, která bude sloužit k jakým účelům. Často je totiž jedna koupelna vytěžovanější. Podle toho je tak vhodné rozložit, kde bude vana, kde sprcha, a zda samostatný záchod najdete ve spodním nebo horním patře.

Osvětlení jako podstatný detail

Na osvětlení se často zapomíná a vybírá se až v poslední fázi. Pro příjemnou atmosféru je ale právě světlo v místnosti více než důležité. Pokud navíc v koupelně není dostatek denního světla, je umělé osvětlení jediným způsobem, jak si v koupelně posvítit. Ideální bude umístění centrálního světla a několika menších světel, například bodových. Dostatek kvalitního osvětlení oceníte zejména ve chvíli, kdy přijde řada na holení nebo líčení. 

Vizualizace jako jistota

Pokud si nevíte rady nejen s tím, jak koupelnu rozvrhnout, ale také s tím, jaké obklady a dlažbu zvolit, navštivte koupelnové centrum, kde vám s obojím pomohou. Jak si novou koupelnu zařídit přesně podle vašich představ a následně svých kroků nelitovat? Objednejte si 3D vizualizaci vaší koupelny – díky grafickému návrhu uvidíte veškeré vybrané komponenty co nejblíže připodobněni realitě, ve kterou následně můžete návrh proměnit. 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
1
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.