Pro muže

Objevte krásu majestátních slonů a jejich symboliku

Sloni jsou krásná a majestátní zvířata, která v nás svou velikostí budí úžas. Věděli jste, že se vyznačují velmi zajímavým způsobem života?

Kromě charakteristických velkých uší, podle kterých mimochodem poznáte i konkrétní druh, patří k typickým rysům i jejich dlouhý chobot. Používají ho k napití. Natáhnout do něj umí až 8 litrů vody. Choboty používají také jako šnorchl při plavání.

Síla, kterou slon už na první pohled oplývá, vedla i k tomu, že se stal také důležitým symbolem, a to zejména na africkém kontinentu.

Ostatně stát Pobřeží slonoviny má tohoto jedinečného tvora dodnes ve svém znaku a nese také název podle vzácné slonoviny. Její vývoz už je tu ovšem v současnosti nelegální a prim hraje hraje pěstování kakaových bobů.

Zájem o krásné slony to ale nezmenšuje. Zajímají i vás další detaily o impozantních tlustokožcích a jejich symbolickém významu? Vydejte se za poznáním s námi.

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Například úvahu o  ezoterice či o stromu života.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Pro muže