Auto Moto

Prodej auta nemusí jít jako po másle. Chyby v kupní smlouvě, na které si dát pozor

Smlouva na auto je možná pro někoho zcela triviální záležitostí, zejména pokud se vozidlo prodává přes internetový bazar. Ve skutečnosti však může být předzvěstí velkých problémů, pokud se rozhodnete jít jinou cestou, než jakou je výkup vozidel či výkup dodávek obecně. Pojďme se podívat na to, na co si dát v případě kupní smlouvy na auto pozor, abyste se rizikovým scénářům vyhnuli.

Jaké informace musí ve smlouvě zaznít?

Největší chybou je, když ve smlouvě chybí takové informace, které v ní chybět nemají. Na mysli máme například konkrétní identifikaci prodávajícího a kupujícího. Pokud jste se rozhodli obchodovat s firmou, nesmí chybět samozřejmě identifikační číslo a sídlo společnosti, případně i člověk, který firmu zastupuje.

Dále nesmí chybět takzvané prohlášení prodejce, že je výlučným vlastníkem vozidla, a samozřejmě ani přesná specifikace prodávaného vozu. V nejlepším případě by smlouva měla obsahovat postup, jak dojde k předání vozu, způsob změny v evidenci vozidel a dále také konkrétní podmínky stanovující provedení platby.

Zkrátka a dobře platí, že co je psáno, to je dáno. A co zde chybí, může v být v budoucnu předzvěstí problémů a trablí.

Poraďte se se schopným advokátem

Správná a bezchybná smlouva, ve které nechybí žádné informace je do jisté míry zárukou toho, že prodej proběhne bez komplikací. Pokud si však tímto nejste jistí, je dobré se poradit se schopným advokátem. Ten se může podívat na jednotlivé body smlouvy, případně, pokud jste prodejcem vy, může doporučit jednoduchý vzor, ze kterého můžete vycházet (obvykle stačí jen vyplnit pár základních údajů).

Finální kontrola advokátem je rozhodně skvělou jistinou pro obě dvě strany, které jsou součástí obchodního kontraktu. Díky tomu budete mít jistotu, že všechny podstatné informace jsou skutečně obsaženy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Auto Moto