Auto Moto

Jak si naplno užít podzimní ježdění na motorce?

Teploty neúprosně padají k nule, k zemi se snáší pestrobarevné listí ze stromů a motorkáři vyrážejí na poslední výlety letošní sezóny. Radost z jízdy vám může trochu kazit snad jen nepředvídatelnost počasí, ale se správným vybavením vás nerozhodí ani chlad, déšť, který zničehonic vystřídá jasně modrou oblohu.

Co si vzít na sebe?

Základem je vhodné moto oblečení. Ještě před navléknutím moto bundy si oblečte termoprádlo, které vás bude hřát a odvádět vlhkost. Pokud nemáte chránič páteře, vezměte si alespoň ledvinový pás, který udrží záda v teple. Hodit se bude i nepromokavý svrchní oděv – zatímco klasické kožené oblečení vydrží odolávat dešti a vlhkosti jen asi hodinu, přes kvalitní nepromok ani po několika hodinách neprojde byť jen kapka.

To, že na motorce musíte mít nasazené rukavice, je bez debat. Když to ale budou rukavice vyhřívané, nehrozí, že v promrzlých prstech ztratíte cit. Rukavice mohou být napájené buď vlastními bateriemi, nebo připojené přímo k motocyklu.

Co si vzít s sebou?

Do zavazadla na motorku si sbalte ještě pláštěnku. Bývají skladné a nezaberou téměř žádné místo. Myslíte, že je to zbytečnost, když na sobě budete mít nepromokavé oblečení? Pláštěnka chrání nejen před deštěm, ale i větrem. A jelikož často mívá reflexní barvy nebo alespoň reflexní prvky, postará se o vaši bezpečnost, když padne mlha nebo se setmí. Do brašny přibalte ještě nepromokavé návleky na boty na motorku.

Jak jezdit bezpečně?

Jízda v typickém podzimním počasí může být zrádná. Snižuje se přilnavost terénu, pneumatiky se na studené vozovce jen tak nezahřejí a v případě deště vám mohou kola nepěkně podkluzovat. Bez kvalitních pneumatik s dezénem alespoň 2 milimetry se na silnici raději nepouštějte.

Přizpůsobte svou rychlost a styl jízdy počasí. Když vás na cestě zastihne déšť, raději na pár minut zastavte – první kapky smíchané s prachem a olejem na vozovce bývají nejkluzčí. V lesích a terénu na spadaném listí bude motorka klouzat i za sucha.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Auto Moto