Rady a Návody

Rybářské tipy pro začátečníky

Rozhodli jste se v letošní sezóně začít rybařit a našli jste pod stromečkem rybářské vybavení? Pokud zatím tápete ohledně toho, co vše je třeba znát a nakoupit než se vydáte na jaře k rybníku, čtete správný článek. Sepsali jsme pro vás základní tipy a triky na to, jak se stát úspěšným rybářem.

Chytání ryb je jedním z nejlepších koníčků. Spojuje v sobě zklidnění, pobyt na čerstvém vzduchu, sport a adrenalin. U rybníka snadno zapomenete na každodenní stres a shon.

Možná proto je v posledních třech letech rybařina tolik oblíbená. Než se vydáte k vodě, vždy si nejprve zkontrolujte počasí, zda se neblíží průtrž mračen, či veliká bouře. Také si pořiďte kvalitní rybářskou obuv, teplé outdoorové oblečení a polarizační brýle, které ochrání váš zrak.

Pokud se chystáte zakoupit, či půjčit rybářské čluny, nikdy se na vodu nevydávejte sami. Myslete na bezpečnost a minimálně by měl někdo vědět, kde se nacházíte. Může se vám udělat nevolno, nebo nedopatřením upadnete, uhodíte se do hlavy a spadnete do vody.

Kupte si kvalitní příposlechy, které vám rybařinu usnadní, budete vědět, že se na váš prut chytila ryba a nebudete muset být neustále v pozoru u stojanu na pruty, ale budete si moci sednout do rybářské židličky a také chvíli relaxovat a chytat bronz.

Než se vydáte k vodě, naučte se vázat rybářské háčky jako profesionál, tato titěrná činnost u rybníka pouze zdržuje. Mějte také dost jídla pro ryby na zakrmení a nástrahy, jež se hodí na rybu, na kterou se vydáte.

Chcete-li se věnovat muškaření, požádejte někoho zkušenějšího, ať vás zaškolí. Tato královská disciplína rybaření chce cit a zkušenost.

Pamatujte, že rybaření je složitý proces a čím lepší je vaše technika, tím více ryb chytíte. Ale i s nejlepší technikou a návody vám rybaření nepůjde, pokud nebudete dostatečně trpělivý.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.