Auto Moto

Svezte se i vy na vlně elektromobility

Elektrická auta jsou už v České republice dostupná každému, byť to nemusí být na první pohled patrné. Právě elektromobily totiž tvoří podstatnou část různých carsharingových služeb, tedy služeb sdílených vozů, které si můžete kdekoli vypůjčit a po použití je zase vrátit. Na rozdíl od konvenčních půjčoven aut u carsharingu platíte jen za najeté kilometry nebo za čas, po který máte vůz k dispozici. Případně za kombinaci obou těchto faktorů.

Elektromobily mají levný provoz

Snadná údržba a levný provoz elektromobilů jsou hlavními důvody, proč jsou tyto vozy často nabízeny ve službách sdílené dopravy. Ta zároveň minimalizuje hlavní nevýhodu elektromobilů, tedy krátký dojezd na jedno dobití baterie a následné dlouhé dobíjení. Sdílená auta totiž jezdí až na výjimky pouze ve městech, případně na krátkých meziměstských tratích. Rozhodně však nejde jen o zajímavost či raritu, ale o aplikaci nové technologie v praxi.

I mezi závodními speciály

Každý správný muž by měl mít o elektromobilech přehled i proto, že jim patří budoucnost automobilového sportu. Ať už se vám to líbí, nebo ne, na závodních okruzích budeme brzy namísto řevu nadupaných benzinových motorů slýchat jen tiché vrnění elektromotorů. Už teď existují závody určené pro auta s elektrickým pohonem, patří mezi ně například seriály:

  • Formule E
  • eRallye

Auta i motorky

Elektrický pohon nicméně není jen doménou aut, prosazuje se také u motorek. A nutno dodat, že u dvoustopých vozidel se dokáží designéři opravdu pořádně vyřádit, některé z elektromotorek vypadají, jako kdyby si odskočily z natáčení nějakého hodně šíleného sci-fi filmu. Nové trendy v elektromobilitě by tak každopádně neměly uniknout ani motocyklovým nadšencům. Někteří z nich se na elektrické motorce vydají do světa už během nadcházející sezony, ti méně progresivní až o rok nebo dva později.

What is your reaction?

Excited
2
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Auto Moto