Rady a Návody

Tipy a triky pro lepší relaxaci v obývacím pokoji

Přijdete domů, uvelebíte se na pohovce v obývacím pokoji, vychutnáte si šálek čaje, poslechnete si hudbu nebo si přečtete dobrou knihu. Nyní si můžete skutečně odpočinout. Ale něco vás podvědomě trápí.

Často jsou to drobnosti v nábytku nebo jeho uspořádání, které nám brání ve stoprocentním odpočinku. Několik jednoduchých změn vám pomůže najít klid a uvolnění.

Nejprve se podívejte, jak máte uspořádanou pohovku nebo křeslo. Abyste mohli dobře vypnout, je důležité mít za sebou při sezení pevnou stěnu.

Tato potřeba ochrany a bezpečí pochází z doby, kdy jsme byli jeskynními lidmi. V té době byla dobrá záda základem přežití. Znemožňovalo to nepřátelům nebo divokým zvířatům, aby na nás nepozorovaně zaútočili zezadu.

I když nám dnes již tato nebezpečí nehrozí, stále podle této zásady podvědomě žijeme a chceme se na svém místě stále cítit bezpečně.

Tento jev lze obzvláště dobře pozorovat v restauracích. Nejprve se hosté posadí na místa u stěn. Teprve když jsou obsazeny, obsadí se stoly uprostřed.

Jak můžete tuto zásadu uplatnit, abyste se v obývacím pokoji cítili lépe? Přesuňte pohovku nebo křeslo k jedné stěně. I když je módní umístit sedací nábytek volně v místnosti. Kvalitní pohovky za skvělé ceny můžete sehnat pokud použijete Signal nábytek slevový kupon.

Pokud nemůžete umístit sedací soupravu ke stěně, vytvořte vzadu jakousi stěnu. Za křeslo nebo pohovku umístěte vysokou rostlinu nebo příborník.

Případně můžete postavit polici. Nemusí to být vždy hotové police, ale můžete si je vyrobit sami z nábytkových desek. Nejenže tak získáte správnou velikost pro své individuální potřeby, ale také si můžete vybrat design, který dodá vašemu nábytku individuální nádech.

Pokud přesto plánujete koupi nového křesla, zvažte křeslo s vysokým opěradlem. Útulné čtecí koutky jsou často spojeny s představou takového křesla. Obrovský výběr pohodlných křesel seženete například když využijete Nábytek Helcel slevový kupon nebo Mobelix slevové kódy.

Nemusí mít staromódní design, ale je k dispozici i pro moderní interiéry obývacích pokojů.

V obývacím pokoji je to ještě příjemnější, pokud si sednete tak, abyste měli výhled do místnosti a na dveře. Platí zde stejný princip jako u jeskynního člověka: Potřebuji vědět, co se blíží, abych mohl včas reagovat. V případě potřeby nastavit tělo do režimu útěku nebo boje.

Ideální je také, když vše, co v obývacím pokoji vidíte, vyvolává příjemné emoce. Nezáleží na tom, zda jde o dárky, knihy, dekorativní předměty nebo obrázky.

Možná si dárky necháváte jen proto, že to byly dárky? Ale v podstatě vás obtěžují? Dovolte si tyto dary rozdávat. Protože vše, co vás obklopuje, by vás mělo těšit a budovat.

To platí i pro upomínkové předměty. Jsou to věci, které vám zrychlují tep? Ale možná vám připomínají časy, kdy se vám nedařilo? Pak se jich zbavte!

Nejdůležitějšími aspekty pro větší relaxaci v obývacím pokoji jsou ochranné sedadlo, přehled o tom, co se chystá, a krásné věci kolem vás. Pak je úžasné vypnout a odpočívat.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply