Rady a Návody

Zásnubní prsten jako malý symbol velkého citu

Zásnubní prsten patří ke šperkům, které hrají v životě tu nejvýznamnější úlohu. Pár jím beze slov stvrzuje své ANO, příslib, že chce život prožít společně až navěky.

Symboliku zásnubních prstenů nemusíte brát doslova

Většina zásnubních prstýnků se tradičně vyrábí z bílého či žlutého zlata. Vůči snoubencům jsou v tomto směru tradice benevolentní. Budoucí nevěsta by měla nosit kroužek, který vyhovuje jejímu vkusu, žádná konkrétní barva kovu předepsána není.

Počet kamínků osazených na šperku symbolizuje počet let, které zbývají do svatby. Nicméně tuto tradici nelze brát nijak striktně. Moderní zásnubní prsteny se často vyrábějí v podobě kroužků, které jsou celé lemované diamanty.

A jistě nemůžeme tvrdit, že páry, které tento kroužek volí, svůj slib myslí poněkud vlažně a postavit se společně před oltář plánují v horizontu mnoha let. Nelze za tím hledat nic dramatičtějšího než to, že některé dámy si zkrátka potrpí na výraznou zdobnost a blýskavé šperky se jim líbí. Klenotníci se tak tomu zkrátka přizpůsobili.

Záleží především na citové hodnotě

Při zmínce o diamantech je nutné pány uklidnit: Předepsané pravidlo o tom, kolik má zásnubní prsten stát, nevychází z žádné tradice. Jde spíše o zdařilý marketingový tah. Na cenovku proto při nákupu nehleďte, jen pozorně naslouchejte své milé, který šperk ji zasáhl do srdce natolik, že si jej přeje na prsteníčku mít zbytek života.

Moderní páry mohou mít zcela jiné priority a ve většině případů spolu sdílí již i společnou domácnost a rodinný rozpočet. Nenechte se tak zneklidnit tím, že prstýnek do něj musí nutně výrazně zasáhnout. Nikoli, samotná svatba se má stát primárně oslavou vaší lásky, nikoli monumentální událostí, jíž musíte za každou cenu oslnit své okolí.

Zásnubní prsteny jsou tu ve své niterné symbolice především pro vás. Ať už to budou tradiční zásnubní prsteny s diamantem nebo s jiným kamenem, navždy spojují dvě duše a srdce, které se rozhodly navzájem milovat, ctít a respektovat.

Více informací si můžete přečíst v našem článku Zásnubní prsteny na našem blogu.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.