Rady a Návody

Hráli jsme se na nejlepší bezdrátové klávesnici

Hrát se dá i bez kabelů.

Není levné potěšit náročného hráče počítačových her, hlavně pokud mu chcete darovat to nejlepší na trhu. Nenechte se zmást nabídkou těch nejlevnějších modelů s cenou pod 10 eur, ty hráče potěší jedině okem, i to jen z pořádné dálky.

Na zcela opačném konci jsou dokonalé herní nástroje, za které si však výrobci ptají částky blížící se hranici 300 eur. Logitech, Corsair, SteelSeries nebo Razer, jejich prémiové klávesnice určené pro hráče jsou krásné, mechanicky dokonalé a zároveň i extrémně drahé.

My jsme vyzkoušeli jednu z nejznámějších klávesnic vůbec, BlackWidow od společnosti Razer. Tento model firma začala poprvé prodávat před deseti lety, přičemž dosud uvedla několik desítek verzí.

Nejnovější má označení Razer BlackWidow V3 Pro a v obchodě si ji koupíte za 249 eur. Je to zatím nejdražší klávesnice, jakou jsme měli v rukou a proto nás zajímalo, zda si firma za ni své peníze skutečně zaslouží.

dokonalá konstrukce
Plastové začátky série BlackWidow jsou již nutnou minulostí, při tak vysoké ceně a dobré konkurenci musel výrobce sáhnout po kvalitnějších materiálech. Vrchní část těla klávesnice je z hliníku, příjemného na dotek a zároveň zpevňujícího její konstrukci.

Z obrázků můžete vidět, že design klávesnice – přesněji zapuštění jednotlivých kláves – je zcela odlišný od drtivého zbytku nabídky konkurence. Klávesy totiž vyčnívají nad hliníkovým vrchem konstrukce.

Vám se tak naskytne ne zcela běžný pohled na část systému mechanických spínačů, přímo z nichž vychází světlo produkované LED diodami. To zejména ve večerních hodinách vytváří úžasné světelné efekty, nad kterými máte úplnou kontrolu.

Nečekejte však slovenské rozložení kláves, na to jsme velmi malý trh. Při koupi přímo přes web výrobce máte na výběr ze sedmi rozložení, v obchodech na Slovensku narazíte pravděpodobně jen na jedno základní – americké.

Co se týče speciálních kláves, tak těch je jen pár. BlackWidow V3 Pro je v tomto směru dosti konzervativní model, protože nad numerickou částí najdete jen čtveřici ovládacích prvků určených pro multimédia.

Tři jsou klasické, čtvrté v sobě kombinuje tlačítko a otočný ovladač pro úpravu hlasitosti. Tím nejlepším doplňkem je však samostatná podložka pod zápěstí, kterou si podle potřeby můžete přiložit ke spodní části klávesnice.

S koženkou příjemnou na dotek a paměťovou pěnou dokáže výrazně zpříjemnit hodiny strávené prací a zábavou. Škoda, že podložka se ke klávesnici nedá připevnit, ocenili bychom alespoň magnet, který by ji udržel na místě.

hlavně bezdrátově
Při herních klávesnicích automaticky předpokládáme připojení s pomocí USB kabelu. Je rychlé, bezproblémové a hlavně levné. Razer BlackWidow V3 Pro můžete připojit kabelem, ale zároveň i bezdrátově přes Bluetooth, nebo na 2,4 GHz frekvenci při zapojení malého USB adaptéru.

Razer pro tento účel vytvořil vlastní řešení s označením Razer Hyperspeed Wireless Technology. Podle oficiálních testů TUV SUD je o čtvrtinu rychlejší než nejlepší konkurenční řešení.

Výrobce udává zpoždění na hodnotě 195 mikrosekund, což je pocitově neměřitelné ani při těch nejlepších hráčích. Samozřejmě při využití technologie Bluetooth jsou tyto hodnoty horší. Zde je však výhodou možnost spárování s až třemi zařízeními, mezi nimiž se budete přepínat rychle a jednoduše.

Bezdrátová komunikace, skoro nulové zpoždění a barevné LED podsvícení každé klávesy si však vybírají daň v podobě vysokých nároků na výdrž baterie. Chválíme však výrobce, že je transparentní a nesnaží se zavádět.

Klávesnice na jedno nabití vydrží až 8 dní nepřerušeného používání (nebo 24 dní při 8 hodinách používání denně), pokud podsvícení vypnete úplně. Jeho zapnutím se výdrž snižuje rapidně a hodně závisí také na konkrétní zvolené barvy a světelného efektu.

Při poloviční intenzitě podsvícení a plynule se měnících barvách budete klávesnici nabíjet po 25 hodinách. Pokud si zvolíte bílou barvu, tak se výdrž sníží na 14 hodin a pokud zvýšíte intenzitu podsvícení na maximum, budete klávesnici nabíjet každých 5 hodin.

V případě krize si ke klávesnici klidně připojte jakoukoliv USB C nabíječku, ale tehdy se už začne vytrácet reálná výhoda bezdrátového řešení.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply