Rady a Návody

Vyzkoušeli jsme, jak se hraje na obrovském monitoru Gigabyte G34WQC

S úhlopříčkou 34 palců je herní zážitek dokonalý.

Shrnutí: Obrovský 34-palcový monitor je dokonalým doplňkem pro náročného hráče. Ten od Gigabyte navíc není zbytečně předražený a pokud na něm neplánujete ve velkém upravovat grafiku a multimédia, tak může zároveň i vašim pracovním nástrojem.
Cena: 449 €
Produkt na test poskytla společnost Gigabyte

Neočekává se při nich to nejvyšší možné rozlišení, maximálně realistické barvy, zda množství funkcí určených pro usnadnění práce. Herní monitory jsou specifickým doplňkem, odlišným od toho, co si kupujeme výhradně na pracovní stůl.

Na rozdíl od běžných monitorů zde vyžadujeme co nejmenší zpoždění, co nejvyšší obnovovací frekvenci a počítá se každá speciální funkce určená pro hraní her. My jsme vyzkoušeli jeden z největších, jaké si můžete koupit v cenové hladině do 500 eur.

Gigabyte G34WQC je plnohodnotný herní monitor, který jsme si vybrali nejen kvůli dobrým parametrům, ale hlavně pro jeho zajímavou cenu a velkou 34-palcovou úhlopříčku.

Existuje dobrý levný monitor pro hráče?
S neomezeným rozpočtem a nejvýkonnějším hardwarem je odpověď na otázku ohledně velikosti monitoru velmi jednoduchá – pořiďte si ten nejlepší s největší úhlopříčkou. No pokud hledáme nejlepší poměr výkonu k ceně, je náš výběr o něco zúžený.

Velká úhlopříčka už naštěstí automaticky neznamená vysokou cenu, tedy pokud jste ochotni přistoupit na několik kompromisů. Při 32-palcové úhlopříčce vám totiž bude stačit již méně než 200 eur.

Co vám nabídne tak levný monitor? Kromě velké zobrazené plochy například jen průměrnou odezvu 5 ms a rozlišení 2560 x 1440 bodů, které je na hry sice vhodné, ale na plnohodnotnou práci již nedostačující.

Obnovovací frekvence na hodnotě 75 Hz není žádná výhra, ale ve spojení s podporou FreeSync a případně G-Sync ready je zobrazení hlavně při akčních hrách citelně plynuleji.

Pokud svůj rozpočet navýšíte o sto eur, dostanete maximálně tak trochu lepší ergonomii a lepší obraz. Rozlišení 2560 x 1440 je stále vhodné jedině na hry, ale dejte si dobrý pozor, neboť množství modelů nabízí při velké úhlopříčce jen Full HD rozlišení.

V této ceně si můžete koupit i netradičně široké modely s poměrem stran 21: 9 a rozlišením 2560 x 1080. Ta skutečná zábava však začíná až u cenové hranici 400 eur, kde se objevují modely s rozlišením 3440 x 1440 bodů a obnovovací frekvencí 100 Hz a více.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply