Rady a Návody

Jaké jsou nejvýkonnější přímotopy a kam se hodí

Hledáte účinný přímotop do průmyslových hal, podnikatelských objektů či do domácnosti? Přinášíme vám tipy na ty s největšími výkony ve své kategorii. Některé se hodí opravdu do velkých výrobních hal, ale doma byste je asi mít nechtěli především kvůli jejich velikosti i vzhledu. A hlavně ani přístroje s takovým výkonem nepotřebujete.

Pojďme se proto nejdřív podívat na přístroje vhodné do domácnosti či na chalupu.

Konkrétně zmiňujeme sálavá topidla, která jsou velmi účinná, úsporná a tichá a pro domácí využití jsou perfektní – na terasu, do dílny, garáže, koupelny i obývacího pokoje. Je ale pravda, že velkou výrobní halu by vám nevyhřály. Na druhou stranu svoje využití běžně najdou i na venkovních zahrádkách restaurací a kaváren.

Karbonový zářič VeitoBlade S Black 2500

Stále oblíbenějšími topidly jsem karbonové zářiče, které pracují podobně jako infrazářiče, na principu sálání – neohřívají okolní vzduch, ale osoby a předměty. Mezi ty nejvýkonnější patří pak tento od společnosti Veito. Jeho výkon je až 2500W, hodí se tak do všech uzavřených prostor do 30m2 a otevřených prostorů do 20m2. Zařízení má regulovaný výkon ve čtyřech stupních, který lze ovládat pomocí dálkového ovladače. Je vhodný pro vytápění obytných prostor, dílen a garáží, teras a pergol, zimních zahrad, venkovních restaurací a kaváren, ale i výrobních hal a nemocničních zařízení.

Keramické topidlo Argo NEW TOWER

Keramická topidla patří mezi přímotopy s nejlevnějším provozem. Toto od výrobce Argoclima má navíc velmi vysoký výkon. Hodí se do místností do 80 m3. Zvláště v domácnostech pak vynikne jeho moderní tenký design a lesklý plast. Má 90° automatickou regulaci, dva režimy vytápění, časovač automatického vypnutí, ale také pylový filtr na zadní straně.

Průmyslové použití

Elektrické topení MASTER B 30 EPR

Jedním z nejvýkonnějších přímotopů na trhu je tento od firmy Master. Jeho výkon je až 30 kW, ideální je proto k vytápění větších prostor. Své uplatnění najde v soukromých, podnikatelských i průmyslových objektech. Přenosné SF topení s ventilátorem má v sobě zabudovaný termostat a umožňuje připojení pružné hadice o délce 7,6 m, která umožní využít přístroj i do prostor se zvýšeným nebezpečím požáru. Umožňuje dále propojení s doplňkovým pokojovým termostatem pro lepší kontrolu vytápění. Jeho hmotnost je 63 kilogramů, manipulaci s ním ale usnadňují velká kola.

Elektrický ohřívač CaldoPro Plus 5000 T

Další z kategorie profi ohřívačů je CaldoPro Plus od společnosti Vortice. Jedná se o spirálový třífázový ohřívač s ventilátorem a třemi stupni ohřevu. Hodí se k vytápění uzavřených prostor, ale i do obchodů, skladů či na stavbu. Umožňuje zvolení ventilace bez elektrického ohřevu. Disponuje dvoustupňovou regulací výkonu, nastavitelným termostatem, pětilopatkovou hliníkovou vrtulí. Jeho topný výkon je 5000 W. Montážní konzola umožňuje montáž na stěnu nebo na podlahu s možností polohování zařízení.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.