Rady a Návody

Matrace aneb jaké typy si dnes můžete pořídit

Není pochyb o tom, že kvalitní matrace je základem spokojeného spánku. Situace na trhu se ovšem diametrálně změnila, takže dnes si můžete pořídit hned několik různých typů matrací. Každý má pochopitelně své výhody a nevýhody, a proto se nedá jednoznačně určit ten nejlepší typ. Různé typy se totiž hodí pro různé rošty. Typicky pro domácí použití jsou využívány jiné matrace, než které najdete v hotelech.

Kde se uplatní pružinové matrace?

Pružinové matrace bývaly ještě před několika desítkami let obrovským strašákem prakticky všech lidí. Nikdo totiž nechtěl spát na podložce, z níž neustále vystupovaly pevné pružiny, které dotyčného píchaly do zad. Moderní pružinové matrace ovšem tento problém dokonale eliminovaly díky pružinové vložce typu Bonnell. Ta navíc zaručuje vynikající vzdušnost a zároveň větratelnost, takže se tento typ matrace báječně hodí pro pevné desky nebo pevný laťový rošt.

Skvělý komfort s využitím přírodních materiálů?

Matrace je přeci jenom o pohodlí a špičkou v tomto oboru jsou latexové matrace. Ty jsou navíc vyráběny s využitím čistě přírodních materiálů, takže tolik nezatěžují životní prostředí. Latex disponuje dokonalou pružností a elasticitou, tudíž se může perfektně přizpůsobit liniím lidského těla. Latexové matrace se přitom pyšní dlouhou životností a stálostí svých parametrů.

Slyšeli jste o taštičkových matracích?

Taštičkové matrace jsou na trhu s matracemi velkou novinkou. Představují jakousi evoluci původního konceptu pružinové matrace, který je ovšem doveden k dokonalosti. Místo pružinové vložky je jádro tvořeno úzkými pružinkami o různém průměru. Každá jednotlivá pružinka se navíc dokáže přizpůsobit pozici těla nezávisle na ostatních, což vám při spaní poskytuje jedinečný komfort. Tento typ matrace je navíc velmi vzdušný a dobře odvětrává.

Kvalitní matrace shánějte pouze na renomovaném e-shopu, kde je seženete za výhodné ceny. Navíc se nemusíte starat o dopravu zboží, protože to vám bude doručeno až domů do druhého dne.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.