Rady a Návody

Natura Rock Effect je skvělým pomocníkem při jarní práci na zahradě

Na jaře je na zahradě asi nejvíce práce. Vedle okrasné zahrady a vysazování těch nejkrásnějších květin je třeba připravit pro růst všechny rostliny na vašem záhoně i trávník. Které úkony jsou nutné v jarních měsících udělat? Pořiďte si v první řadě Natura Rock Effect jako přírodní postřik proti škůdcům.

Začněte od trávníku

Jako první se zaměřte na váš trávník. Hráběmi odstraňte veškeré listí z loňské sezony i uschlou trávu. V některých místech může být trávník ohrožený mechem, proto je nutné odstranit i ten. K tomu vám pomůže hašené vápno. Dalším úkonem by mělo být provzdušnění trávníku vertikutátorem. Při hnojení trávníku pro rychlejší a stabilnější růst přidejte pro jistotu také přírodní insekticid Rock Natura Effect, ten trávník ochrání před škůdci.

Zaměřte se na zeminu v záhonech

Ať už připravujete okrasnou zahradu nebo záhon pro vaši úrodu, je nutné připravit půdu tak, aby zvládla živit ty nejkrásnější a nejzdravější rostliny. Zeminu zryjte, odstraňte veškerý plevel a nečistoty, které v půdě nemají co dělat. Je nutné zeminu také řádně prokypřit a pohnojit. Pokud máte již připravené sazenice, můžete je hned zasadit z malých květináčů do země. Postřik vhodný pro ekologické zemědělství oceníte především na vaší užitkové zahradě, vyhnete se tak veškerým chemickým přípravkům a vaše malé sazenice budou chráněny před škůdci.

Pozor na první jarní škůdce

Jako první se na vašem záhonu mohou objevit mšice nebo mravenci. Přírodní postřik proti mšicím dokáže zahubit nejen je, ale také všechny ostatní druhy nezbedného hmyzu. Díky němu bude vaše úroda chráněná – a vy se o své rostliny nemusíte bát. Pozor si na jaře dejte také na larvy drobných motýlů, ty se usazují na spodní části listů – a mohou tak vaše rostliny úplně znehodnotit.

Pokud máte připravený trávník, půdu i zasazené sazenice, můžete se těšit na krásné jaro plné růstu a květenství.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.