Pro muže

Nezapomeňte na Den matek a obdarujte svou maminku krásným dárkem

Trocha historie

Den matek vznikl v Americe na počest Anně Marii Reeves Jarvisové, která během občanské války v USA bojovala za práva matek. V roce 1907 se podařilo její dceři prosadit tento den jako plnohodnotný americký svátek a o rok později byl poprvé oslaven. Nápad každoročně poděkovat své matce za to, že nám dala život, se zalíbil prakticky celému světu, a tak se velice brzy rozšířil i do jiných zemí. V České republice jej s oblibou propagovala dcera prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, Alice Masaryková. V současnosti se slaví Den matek téměř po celém světě. Jeho datum se však stát od státu liší. Česká republika oslavuje tento svátek každý rok druhou neděli v květnu.

Den matek u nás

Za socialismu nebyl tento výjimečný den ani v kalendáři, a tak se u nás skoro neslavil. Pokud jej i přesto někdo slavil, daroval své mamince nanejvýš kytičku. V současnosti je tento svátek velice populární. Den matek se slaví každoročně se vší parádou, a to zejména tím, že každý svou maminku nějakým způsobem obdaruje a poděkuje jí tak za péči a lásku, kterou mu po celý život věnuje. Každý vlastní maminku velmi dobře zná, proto není nijak složité vhodný dárek vybrat a potěšit ji tak něčím, co se jí opravdu bude líbit a po čem touží.

Tento rok bude Den matek 9. května, poznamenejte si tedy toto důležité datum do kalendáře, abyste na pořízení dárku nezapomněli. Pánové by pak neměli obdarovat pouze svoji mámu, ale i svou manželku, pokud je již maminka jeho dětí. Jistě jí udělá radost, když společně s dětmi připraví nějaké překvapení, nebo ji jen nechají odpočinout od každodenních povinností a pro změnu se v tento den o všechny domácí práce postarají oni. 

Dárky, se kterými nešlápnete vedle

Pokud stále nad výběrem dárečku dumáte, určitě nevynechejte bohatý pugét voňavých květin. K té přibalte něco sladkého, a také něco hodnotnějšího. Poohlédnout se můžete například po značkovém parfému nebo kvalitní pečující kosmetice, která rozhodně nezůstane nevyužitá. Samotnou kapitolou jsou pak šperky, které rozhodně potěší každou dámu. Zvolit můžete i šperk zlatý, ten se však zpravidla hodí pro významnější příležitosti. Pro Den matek zvolte raději stříbrné šperky. Ty nikdy neurazí a vaše maminka může šperk nosit neustále u sebe jako milou připomínku na své děti. Kromě toho jsou stříbrné šperky velmi snadno kombinovatelné a nadělají spoustu parády.

Poděkovat můžete mamince i tím, že s ní strávíte svůj čas a pozvete ji na chutný oběd, nebo večeří při sklence vína. Vzít ji můžete i za odpočinkem ve formě wellness pobytu, masáží, kosmetiky nebo omlazujících zábalů. Trochu odpočinku si totiž zaslouží bez výjimky každá žena!

Další zajímavosti a tipy, čím mamince udělat radost, si můžete přečíst na našem blogu v článku Den matek.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

More in:Pro muže