Rady a Návody

Není vždy jednoduché vybrat skutečně kvalitní víno mezi tak širokou nabídkou

Pokud potřebujete vybrat kvalitní víno, poté to může být i trochu tvrdý oříšek. Zvláště když vidíte bohatou nabídku a o vínech víte leda tak, jakou mají barvu. Případně vaši pozornost může zaujmout láhev, ale to rozhodně neovlivní chuť. Jak si poradit s tak nesnadným úkolem?

Vsaďte na jistotu

Samozřejmě můžete požádat nějakého znalce nebo milovníka vína o radu a dát na jeho doporučení. Takřka chybu ale neuděláte, když si zakoupíte portugalské víno. Jsou zde přeborníci na výrobu nejen kvalitního červeného vína, které má skutečně sytě červenou barvu. Je pravdou, že právem získali ocenění, že jsou mistry na míchání různých odrůd hroznů a rovněž velkou roli hraje ještě samotné zrání. Jejich vína mají posléze měkký a velmi příjemný nádech s osvěžujícím vyvážením. Stranou nezůstává ani francouzské víno, které je vůbec považováno za celosvětovou špičku. Právem je Francie na vína hrdá a rovněž uživatelům nabízí velmi široký výběr. Více informací naleznete ZDE

Dezertní vína lahodné chuti

Lahůdkou mezi dezertními víny je jednoznačně portské víno, které je známé také jako Vinho do Porto. Jedná se o fortifikované portské, které je produkované v údolí řeky Douro, která se nachází v severních provinciích Portugalska. Toto portské víno je sladké, má sytou červenou barvu a je právě servírované nejčastěji jako dezertní. Nicméně můžete ho ochutnat v suché nebo polosladké variantě a dokonce vás nesmí překvapit, že může být rovněž i v bílé barvě.

Tohle je skutečně kousek

Na červené, bílé nebo růžové víno jsme běžně zvyklí, ale co takhle ochutnat víno z Vinho Verde? Je to poměrně chladné a kopcovité místo, ale i tak se zde naleznou hotové poklady. Geografická oblast se překládá jako zelené víno, ale přirozeně ho zakoupíte v klasických barvách.

Pokud hledáte víno, které budete servírovat k rybě, tak rozhodně se poohlédněte po Aveleda Loureiro & Alvarinho Vinho Verde 2020. Suché víno má žlutozelenou barvu a jeho vůně je harmonická a intenzivní. Tak ani není divu, když zavřete oči, tak můžete vnímat tropické ovoce, citrusy a květiny. Prodej vína je zajištěný přes e-shop, tudíž není problém si nechat tento skvost doručit domů. Využijete ho rovněž k čerstvým salátům, v orientální kuchyni a je dokonce vhodné jako aperitiv. Pro příjemný romantický večer je to víno jako stvořené.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply