Rady a Návody

Série Redmi Note 11 přijde do Evropy pravděpodobně s čipsety od Qualcommu, jaká výbava nás tedy čeká?

Oficiální představení chytrých telefonů z produktové řady Redmi Note 11 proběhlo teprve nedávno. Přestože zařízení přinesla několik inovací, tak i přesto, mnoho fanoušků společnosti, bylo zklamáno. Důvodem bylo nasazení čipsetů od společnosti MediaTek, které sice nabízejí skvělý výkon za dostupnou cenu, ale problémem je stále nižší výkon v porovnání s těmi od Qualcommu. Rovněž je třeba říci, že procesory provází i špatná pověst, ačkoli poslední roky ukázaly, že obavy nejsou na místě. Portál Vosveteit.sk má však pro nás dobré zprávy. Modely ovšem přijdou na náš trh s upravenou výbavou a zřejmě i mírně upraveným designem. A i když základní model s označením Redmi Note 11 již přišel na náš trh pod názvem Poco M4 Pro 5G, ostatní modely s čipsetem MediaTek Dimensity 920 k nám zřejmě nepřijdou. Místo toho se dočkáme tří chytrých telefonů se Snapdragonem.

Smartphone se Snapdragonem budou výkonnější

Když se podíváme na výbavu chytrých telefonů z řady Redmi Note 11, za velmi nízkou cenu je bezkonkurenční. Na druhou stranu však mezi specifikacemi vyčnívají čipsety z řad MediaTek, které mají mezi fanoušky společnosti Xiaomi nepříliš dobrou reputaci.

Čipsety od Qualcommu jsou mimo jiné populární zejména díky možnosti instalace takzvané Xiaomi.EU ROM, se kterou jsou kompatibilní narozdíl od procesorů MediaTek, kde je instalace této verze ROM, komplikovanou. Xiaomi má v případě tří modelů z řady Redmi Note 11 sáhnout po čipsetech Snapdragon 695, Snapdragon 778G Plus a v nejvyšší verzi můžeme očekávat Snapdragon 860 či až dokonce Snapdragon 870. Zatím není známo, zda se dočkáme i. Na druhou stranu jsou již nyní tyto modely velmi dobře vybaveny. Podle publikovaných zpráv, důvodem je zejména nedostatek procesorů MediaTek, která nestíhá pokrývat poptávku a zároveň snaha společnosti Xiaomi, aby stihla chytré telefony přinést na trh co nejdříve. Snad kromě podzimní dekorace, uvidíme pod stromečky i nové telefony. Všechno však ukážou nejbližší dny až týdne.

Kdy tyto chytré telefony uvidíme?

Vzhledem k tomu, že už nyní má Xiaomi na těchto chytrých telefonech s čipsety od Qualcommu pracovat by nebylo překvapující, kdybychom nové chytré telefony viděli ještě před koncem letošního roku. Není však známo, zda se modely z řady Redmi Note 11 se Snapdragony dostanou na náš trh ještě před Vánocemi, ačkoli se o tom aktivně spekuluje. Na další vyjádření společnosti si tak zřejmě budeme muset ještě pár dní počkat.

Přítomnost nových modelů i s čipsety od Qualcommu nás ovšem samozřejmě těší. Vypadá to však tak, že Xiaomi má jen omezené zásoby čipsetů od společnosti MediaTek. Ty si tedy ušetřilo pro Čínu a k nám se dostanou modely, po jakých všichni toužíme.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.