BydleníZdraví

Ostaš – správná volba pro výběr matrace a kvalitní spánek

Bez kvalitního spánku to jednoduše nejde. Pokud jej nemáme, cítíme se unavení, nervózní, hůře se soustředíme, a to nehledě na bolesti zad, které následují po celonočním převalování. Z dlouhodobého hlediska je pro tělo nekvalitní spánek nevhodný. Projevit se může jako špatná obranyschopnost, ale také jako bolesti hlavy, zad či kloubů. Dokonce se mohou rozvinout deprese, snížené libido a mnoho dalších. Doporučujeme matraci věnovat pozornost a nepřehlížet ji. Firma Ostaš vám může nabídnout matrace na míru, ale i jiné velikosti, které nejsou běžně na trhu.  

Jaké máme možnosti při výběru matrace

Začneme tedy nejoblíbenějšími, těmi jsou pěnové matrace. Jsou tvořené z bloků pěny a jsou cenově nejdostupnější. Druhou možností jsou sendvičové matrace složené z několika vrstev pěnových materiálů. Ovšem, objevit se mohou v kombinaci s kokosovým vláknem. Taková matrace následně dodává více vlastností, kdy například můžete zvolit požadovanou tuhost či oporu těla. Dále matrace s paměťovou pěnou kopíruje tvar vašeho těla a poskytuje mu takzvaný otisk. Jednoduše řečeno poskytuje tělu správnou oporu.

Matrace z latexu se mohou pyšnit částečným přírodním materiálem. Jsou také pevné, pružné a jsou vhodné pro polohovací rošty. Nevhodné jsou naopak do vlhkých místností.

I pružinové matrace, které již známé dlouhé roky, stálé patří mezi ty oblíbené. Umisťují se do běžných ložnic, ale i tam, kde je větší vlhkost, například v chatách či chalupách. Jsou složené ze spousty malých pružinek a polyesterového rouna z dutého vlákna. A pokud potřebujete matraci přímo pro vás, na míru, zmíněná firma vám tuto možnost nabídne. Výroba matrace není jednoduchá záležitost a proces, který mnohdy trvá opravdu dlouhou dobu. Ovšem u Ostaše budete mít klidně do měsíce svou matraci na lůžku.

Do dětských postelí jen to nejlepší

Dětské matrace jsou důležité stejně jako pro dospělé. Vždy musí sedět jak váhově, tak i věkově. Musí také dokonale kopírovat páteř, odvádět vlhkost a zapomínat byste neměli ani na snímatelný potah, který je vhodné občas vyprat. To stejné platí i pro matrace do postýlky, i když je miminko lehoučké.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Bydlení