Pro muže

Rybičky, rybičky, rybáři jedou! Aneb jak ryby zaujmout, abyste neodjížděli s prázdnou

I když si mnozí myslí, že s příchodem podzimu končí rybářská sezona, ti praví, odolní rybáři vědí, že nejlepší čas na lovení ryb teprve začíná. Podzim jim totiž po mnoha stránkách hraje do karet. Třeba už jen tím, že kapři jsou po letním „honu” trochu unavení. Na druhou stranu je velmi těžké je zaujmout, když během teplých dnů čelili tolika výzvám a návnadám. Pojďme si proto prozradit, jak kapra zaujat a neodjíždět s prázdnou.

Je načase vytasit selektivní krmení

Samozřejmě se podzimní úspěšný lov kaprů odráží od místa, kde budete rybařit. Ale věděli jste také, že musíte mít po ruce skutečně kvalitní návnadu na kapry? Místo těch tradičních upřednostněte takzvané selektivní krmení, což je návnada, kterou malí kapři nebo bílé ryby příliš nechtějí, ale velcí kapři si to nenechají ujít. Mluvíme například o boilies, jež jsou velmi ostré chuti. Nebojte se krmné boilies s příchutí wasabi nebo křenu.

Takové kuličky nejsou ostré jen svou chutí, ale především svým odérem. Menší ryby nad takovým aromatem jen „ohrnou nos”, větší to ale zaujme natolik, že jim nebudou chtít odolat.

Jeďte chytat na členité dno

Kromě návnady je nutné vyhledat to správné místo pro lov kaprů. Jelikož se letošní podzim nese ve velmi teplém duchu a nemá tomu být jinak ani v listopadu, nabízí se mělčiny. Jenže podzim bývá zároveň i velmi větrný a mělčiny nepřichází v úvahu. Raději hledejte členitá dna, kam kapry nepřízeň počasí může dohnat.

Tím, že byť jemný podzimní větřík probudí podvodní proudy, kapři se z těchto míst vyženou. Začnou se schovávat právě na členitých dnech, kde na ně proudy nemůžou. A tam se musíte dostat i vy.

Vyhněte se velkým krmným místům

Pokud patříte k ostříleným rybářům, pak víte, že existují takzvaná velká krmná místa, kde k lovení kaprů dochází nejvíce. V těchto místech se však kapři na podzim příliš nenachází, raději plují kolem a sbírají zbytky. Proto vytvořte ze zmiňovaného selektivního krmení místo kousek stranou, kam proplouvající kapr rád zavítá.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Pro muže