Rady a Návody

Srovnání VPN VPNArea x Unlocator VPN: Co vybrat?

Vyplatí se objednat VPNArea, nebo toho více nabízí Unlocator VPN? U obou VPN jsme porovnali parametry, spravedlivě je obodovali a výsledek je 7,8/10 vs 4/10.

Zkouška rychlosti VPN Area proti Unlocator, kdo lépe sviští?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o VPN Area a Unlocator.

První jmenované jsme naměřili rychlost stahování 87 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 38 Mb/s. VPN Area se ukázala být o 49 Mb/s rychlejší než Unlocator.

Průměrný upload u VPNArea skript naměřil 59 Mb/s. Unlocator VPN jsme v průměru naměřili 43 Mb/s, a tedy je o 16 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 103 ms. Odezvu u Unlocator skript odhalil 12 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže VPN Area ve srovnání byla 91 ms lepší.

Bodový součet recenze VPNArea – Unlocator VPN tak je 7 /10 : 4/10.

Zvládne VPN Area streamovat Netflix?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, VPN Area tuto dovednost zvládá. Obecně stačí spustit VPN a z nabídky vybrat zemi, Unlocator odemknout Netflix nezvládá.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. Unlocator tuto schopnost nezvládá. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube zahrnuje.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a whitelist. Např. VPN Area poskytuje ochranu DNS a Unlocator pro příklad nemá zařazení stránek na whitelist.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 9 /10 versus 5/10.

Porazí konkurenci VPNArea v šíři nabízených zemí a serverů?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, VPNArea má v nabídce 100 serverů, v katalogu Unlocator jsme napočítali celkem 42 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 58 víc .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u Unlocator je 37. Srovnávaná VPN nabízí 55, čili o 18 víc. V tomto srovnání tak vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých VPN Area umí 8. Unlocator VPN v jeden moment připojí 1 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy zvládá VPN Area a jaké zvládá Unlocator?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, VPNArea zvládne přístroje na platformě Android a ochrání zařízení s operačním systémem iOS. Unlocator VPN iPhone iOS zvládá, Android standardně dokáže chránit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. VPN Area má kořeny v Bulharsku. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v Dánsku.

Rozhraní VPNArea nebyla lokalizována v českém jazyce, Unlocator česky taky přeložena není.

V souboji podporovaných platforem dosáhla VPNArea známky 9/10, Unlocator VPN si vysloužila hodnocení 4/10.

Cena předplatného VPNArea x Unlocator VPN

Unlocator VPN lze mít od 122 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již od 79 Kč měsíčně. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 4/10 pro první z porovnávaných VPN a 2 /10 pro srovnávanou VPN.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.