Rady a Návody

Test: Když fitness hodinky nepotřebují obrovský displej

Jsou k nerozeznání od klasických ručičkových hodinek.

Obrovské displeje s živými barvami, krásné grafické efekty, hlasový trenér a velké množství různých funkcí. Pro moderní moudré hodinky a fitness náramky se zobrazení času stalo tou nejméně důležitou funkcí.

Přitom ještě před pár lety byly jen rozšířenou rukou smartphonu, schopnou nanejvýš počítat kroky a odhadovat ujetou vzdálenost. Dnes vám změří tep, ukáží jak dobře jste se vyspali a dokonce i zjistí, zda během noci správně dýcháte.

Zastánci klasických ručičkových hodinek byly výrobci odsouváni na druhou kolej, vždyť dostupných modelů bylo za celé roky jen několik a funkcemi zaostávaly. Změnit to může společnost Withings, která v modelu ScanWatch kombinuje klasický design s nejmodernějšími funkcemi.

Bod dolů za řemínek
Apple, Huawei, Garmin, Samsung, fitbol či Xiaomi, všichni tito výrobci nabízejí hodinky určené primárně pro zákazníky zaměřených na moderní technologie. Jejich hodinky a fitness náramky se na ty klasické podobají jen z dálky, namísto běžných ciferníků totiž nabízejí velké displeje.

Withings ScanWatch je návratem ke klasice, alternativou pro každého, kdo není fanouškem stále barevnějších displejů. Mají totiž klasický ciferník a dvojici ručiček, ukazujících konkrétní hodinu a minutu.

Nejsou čistě mechanické, řídí jejich malý čip a motorek. Třetí malá ručička s vlastním malým ciferníkem ukazuje stav vaší denní aktivity. Tedy to, jak jste na tom se splněním svého cíle pro daný den.

Hodinky samotné jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Sklíčko je vypouklé, ale nemusíte se obávat, že ho jen tak jednoduše poškodíte. Je totiž safírové a přestože jsme se pořádně snažili, tak po našem nešikovném testování na něm nezůstala žádná památka.

Withings ScanWatch
Ovládání je omezeno na jeden prvek, boční tlačítko s otáčením. Více o ergonomii ovládání se dočtete dále v recenzi, ale ve zkratce není velmi intuitivní a zpočátku s ním asi budete bojovat i vy.

Dokonalost konstrukce narušuje jedině dodáván silikonový řemínek, který jsme rozhodně nečekali. K hodinkám vysloveně nepasuje a kazí jejich elegantní design. Doporučujeme dokoupit si hezčí řemínek, optimálně kovový nebo kožený.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.