Rady a Návody

Vyzkoušeli jsme jeden z nejkrásnějších smartphonů za tři stovky

Smartphone šetří na správném místě.

Produkt na test poskytla společnost TCL

Jak by měl vypadat dokonalý smartphone za tři stovky? Pro někoho, kdo si nezakládá na co nejvyšším výkonu, by měl být pravděpodobně hezký a co nejpříjemnější na používání.

O to se pokouší i čínský výrobce TCL s modelem 10 Plus, což je po designové stránce povedený smartphone, vybavený vynikajícím AMOLED displejem. V segmentu přeplněném desítkami, či spíše stovkami různých modelů to ale na úspěch nemusí stačit.

Vyzkoušeli jsme proto, jaký je život s jedním z nejkrásnějších smartphonů za tři stovky. Kromě pěkného vzhledu nabízí čtverný fotoaparát, dobře optimalizovaný systém a slibuje i brzy dostupnou aktualizaci na Android 11.

nepřehlédnutelný design
Když jsme koncem léta testovali vůbec první smartphone od TCL, byli jsme překvapeni kvalitou konstrukce a jedinečným designem. Firma se zjevně snaží držet jednotné linie, alespoň trochu odlišitelná od zbytku konkurence.

V době, kdy je tvar smartphonů už léta stejný, totiž záleží i na specifických detailech, či netradiční barvě. TCL 10 Plus je velmi podobný dražšímu modelu s označením Pro, má stejně uspořádán čtverný fotoaparát do jedné linie, jemně zaoblené boky a displej natažený od okraje po okraj.

Skleněný sendvič s kovovým rámem zůstává jen při dražším modelu, Plus verze je plastová. No na první pohled jsou oba modely velmi podobné a když se vám ten levnější ocitne v ruce, tak jeho plastovou slabinu odhalíte až při bližším zkoumání.

Může za to na dotek velmi příjemná matná povrchová úprava, která hlavně v modré verzi vypadá lépe, než při mnohých výrazně dražších modelech. Výrobce smartphone nabízí také ve světlé fialové verzi.

Při velkém, 6,47-palcovém displeji mějte na paměti, že ho jednou rukou neovládnete. Displej sice zabírá velkou část těla s naprosto minimálním rámečkem na zahnutých bocích, ale i ve velké ruce zůstane nedosažitelná polovina jeho části.

Řešením pro používání v jedné ruce je speciální režim v podobě zmenšení pracovní plochy. V nastavení si můžete upravit její velikost v palcích (3,5-, 4- a 4,5-palcová úhlopříčka), případně si velikost přizpůsobíte s přesností na milimetr. Aktivaci a deaktivaci tohoto režimu zvládnete gestem jedním prstem.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply